Věnujte prosím tomuto manuálu pozornost!! Ušetří vám spoustu času, zkoušení a omylů.

Pravidla pro editory

Každý klub i editor si musí být vědom, že poskytuje informace široké veřejnosti a měl by tedy dodržovat základní pravidla slušnosti.

Není tedy možné uchylovat se k osobním výpadům, urážkám na adresu kohokoliv.

Dodržovat pokud možno co nejobjektivnější pohled, utkání sledují nejen fanoušci jeho klubu, ale i fanoušci soupeřů.

Zprávy by měly být co nejsrozumitelnější a jednoduché. Místo "domácí právě vstřelili branku, hráč číslo 55 Brejcha" stačí bohatě "gól dom.Brejcha"

Přihlášení

Každý klub hrající tuto soutěž má přidělen svůj login a heslo.

Přihlášení k editaci zápasu jde pouze tehdy když je vaše mužstvo nastaveno jako domácí.

Každý editor může odesílat zprávy pouze ze svého stadionu.

Systém zkratek

Přehledný systém zkratek, na kterém je celý systém postaven a značně usnadňuje editaci, je volně dostustupný.

Zkrácená verze nápovědy ke zkratkám je v dolní části editačního okna a velmi doporučuji si jej přečíst.

Seznam zkratek

Editační okno

Editační okno je upraveno na snadnou editaci ze všech zařízení z PC, notebooku, mobilu, či tabletu.

Info k zápasu

Všeobecné stručné informace k soupiskám, rozhodčím, počtu diváků, zadávají se na začátku zápasu

Zadávání času

Zadávat čas lze pomocí klávesnice ve formátu 15:15 , ale i bez dvojtečky, která se automaticky doplní např. 1525.

Další možnost je nacvakat čas pomocí tlačítek m+ m- d+ s+ , každý nechť zvolí pro sebe nejsnadnější způsob.

Pozor: Časy třetin - 1. 00:01 až 20:00 , 2. 20:01 až 40:00, 3. 40:01 až 60:00, prodloužení 60:01 až 65:00, SN 65:00

Změna skóre

Když vstřelí mužstvo gól, je opět možné ručně přepsat skóre, ale je podstatně jednodužší přidat ke stávajícímu skore tlačítky GolDom, GólHos.

Výhoda tlačítek GD a GH je v tom, že se do poznámky malé i velké vloží zkratka "gd","gh" za níž stačí dopsat jméno střelce.

Pozor: nesmíme zapomenout nejdříve nastavit čas vstřelení gólu

Poznámka malá, velká

Poznámka malá slouží se zobrazí pouze na malém informačním panelu a je tedy potřeba šetřit místem, zobrazí se jen prvních 25 znaků, včetně mezer.

Poznámka velká se zapíše do zápisu historie zápasu, je tedy možné jí použít na širší informaci

Pozor: vždy bychom měli dbát na to aby byly vyplněny obě poznámky.

Časové události

Každý zápas má jasný časový sled, jako začátky, poloviny, konce třetin, začátky, konce prodloužení, konce zápasů

Pro tyto události byl vyvinut systém zkratek, aby bez velké námahy mohl editor pár stisky informaci odeslat.

Postup je jednoduchý: Vybereme část hry (1.t 2.t 3.t Pro Náj) a poté (Zač. Pol. 2E 1E EndČ EndZ) a odešleme.

Zvláštní pozornost věnujte konci zápasu!! Zápas může skončit v normální hrací době, nebo v prodloužení, popřípadě po samostatných nájezdech!! Konec v normální hrací době 60:00 je 3e , pokud jde do prodloužení je 3k ! Pokud zápas skončí gólem v prodloužení musíme zadat čas konce zápasu a 4k. Konec po samostatných nájezdech je tedy 5e!

Pozor: 2E znamená poslední 2minuty, EndČ - konec části hry , EndZ - konec zápasu.

Vyloučení a herní události

Herní události jsou vyloučení, oddychový čas, powerplay, trestné střílení, hra 3na3 4na4 3na5 5na3 , trest TH či OK

I pro tyto události slouží systém zkratek, zde je však nutné zadávat čas události.

Postup: Vybereme herní událost pomocí tlačítek, zkratka události se vloží do poznámkových polí a vybereme ze seznamů příslušného hráče, pokud se jej událost týká.

Pozor: Opět nesmíme před odesláním zkontrolovat, zda jsme správně zadali čas!

32 3.t + 2E. 58:00 posl.2.min 3.tř 5:00 poslední.2.minuty 3.třetiny
3k 3.t + EndČ. 60:00 konec 3.třetiny 60:00 konec 3.třetiny, následuje prodloužení
3e 3.t + EndČ. 60:00 konec zápasu 60:00 konec zápasu, v normální hrací době
4t 4.t + Zač. 60:01 zač. prodloužení 60:01 začátek prodloužení
4t 4.t + EndČ. 65:00 konec prodloužení 65:00 konec prodloužení, následují nájezdy!
4e 4.t + EndZ. 62:35 konec prodloužení 62:35 konec po prodloužení, nutno zadat čas!
5t 5.t + Zač. 65:00 zač.sam.nájezdů 65:00 začátek samostatných nájezdů
5e 5.t + EndZ. 65:00 konec po SN 65:00 konec po Samostatných nájezdech,
    Poznámky:
  • druhá třetina, je z důvodu podobnosti s první třetinou vynechána.
  • Existuje zkratka i pro poslední minutu třetiny, dle potřeby je 11,21,32. pro prodloužení tato možnost není
×

Zkratky herních událostí

2d, 2h 2d/ 2h + jméno hráče 2.min.dom.(hos.) Koreček 2 minuty domácí (host) Koreček
to samé platí i pro zkratky 4d 4h 5d 5h pro 4.minutové a 5.minutové tresty.
44, 33 44 / 33 hra 4 na 4 (3 na 3) hra 4 na 4 (3 na 3)